PROFILY 2017-10-04T20:06:53+00:00
MECH
MECH
Jsme kapela z jižní Moravy, konkrétně z Mikulova, která se skládá z pěti členů. Snažíme se vytvářet osobitou hudbu a děláme to, co nás baví. Do kupy jsme se dali v lednu 2016 a od té doby v netradičním složení koncertujeme, skládáme a pracujeme na sobě. KB Band Academy nás může posunout dál a jsme vděční za tuto skvělou příležitost!

fb-32x32-ico-profily bz-32x32-ico-profily

Oscar Mike
Oscar Mike
Hudební nadšenec, zpěvák, songwriter, milovník žánrových kombinací, tanečník, showman a především pořádný srdcař. To vše je Oscar Mike. Mladý kluk, energický živel a umělecký typ, který si potrpí na dobrý vkus, anglické texty a chytlavé melodie. Repertoár opavského rodáka tvoří jak originální skladby, tak jeho vlastní interpretace populárních písní převážně z kategorie žánrů swing a pop. Hledáte něco svěžího? Oscar Mike tuctový rozhodně není.

fb-32x32-ico-profily bz-32x32-ico-profily

Michal Hrůza
Michal Hrůza

Zpětnou vazbu k singlům, které vznikly v rámci akademie, dá jejím účastníkům jeden z největších domácích hitmakerů. Zároveň i přidá svou zkušenost z odchodu z kapely Ready Kirken. A jak se dívá na singl v konkurenci celé desky? “Samotný singl je stejně důležitý jako celá deska. Je to její součást, ale zároveň i upozornění na to, že ta deska existuje.”

Paulie Garand
Paulie Garand

Kromě rapu a trendy značky Garand brand má Paulie mnoho zkušeností i jako režisér hudebních videoklipů, kterých má na svém kontě přes padesát. Které z nich bere jako zásadní? “Z mé produkce by to byla určitě La Familia, protože to má nejvíc zhlédnutí a má to pro mě největší message. A z těch, co jsem dělal pro někoho, tak super klip jsme natočili Tomáši Klusovi. Ale můj nejoblíbenější klip je pro kolegu IdeaFatte z labelu Tynikdy na track Díky nám.” Jak Paulie ocení videoklipy interpretů z akademie?

Milan Cais
Milan Cais

„Koncepční přemýšlení je pro kapelu moc důležité a výtvarná stránka je podle mě plnohodnotná složka uměleckého vyjádření. Jsou to spojené nádoby a komplexní zážitek pro fanouška,“ říká muzikant a vizuální umělec Milan Cais z kapely Tata Bojs, který se stal hodnotitelem v prvním úkolu kapel na téma image a dal cenný feedback k jejich novým promo fotkám, logu a celkovému zpracování kapelních plakátů.

Ondřej Hejma
Ondřej Hejma

Předělávky známých hitů v podání našich kapel zhodnotí česká bigbeatová legenda Ondřej Hejma. „Ke coverům mám vřelý vztah. Každý, kdo si vezme poprvé kytaru do ruky, začne hrát coververze,“ říká frontman kapely Žlutý pes a porotce první řady Superstar. A dodává: „Naučit se hudbu starých mistrů a to, co se naučíš, pak přetavit do toho, co děláš sám za sebe.“

Michal Novák
Michal NovákMajkláč

Zakladatel Bandzone.cz – nejrozsáhlejší komunity kapel, DJs, MCs a jejich fanoušků na českém internetu. Hudební producent, paintball ultimate NINJA KiLLA, designer, redaktor, grafik, kytarista a mnoho dalšího! Majkláč, jakožto mentor, a spolu s ním další známé osobnosti z řad umělců, hudebníků a odborníků v oboru, budou hodnotit plnění úkolů, které jsou pro kapely připraveny. Přidají i své profesionální rady, tipy a zkušenosti ohledně jednotlivých témat.

Klára Miklasová
Klára Miklasová

V roli moderátorky a spojky mezi kapelama a Majkláčem je herečka Klára Miklasová. „Neodmyslitelnou součástí mého života je láska k hudbě, divadlu, rýži, zpěvu, Letné, whiskey, herectví, severu, liškám, knihám, lesům, mužům, pomelu a vlnám! Sama přiznávám, že jsem nezodpovědná, chaotická, hysterická a bojím se jezdit na kole. Už se moc těším na novou výzvu moderovat zrovna pořad KB Band Academy na Óčku, který dává příležitost mladým umělcům. Věřím, že to společně zvládneme,“ prozradila o sobě.