PRAVIDLA & FAQ 2017-11-06T20:40:04+00:00

G2BA_LOGO_1TÉMATA KB BAND ACADEMY 2017

1. IMAGE
Kapely budují svůj osobitý umělecký koncept. Doladí vizuální prezentaci včetně stylingu, vytvoří nebo upraví logo, případně i název, a celkové grafické pojetí kapelního plakátu. Pro něj a pro online také zrealizují nové promo fotografie. Připravují se i na zvýšený zájem médií, který je čeká.

2. COVERVERZE
Kapely mají za úkol během omezené časové doby nazkoušet a pak naživo zahrát předělávku známého hitu, který neznají dopředu. Prověří se tak teamová souhra, práce ve stresu a především muzikantské dovednosti. To vše se bude kapelám v jejich kariéře velice hodit.

3. SINGL

Kapely vytvoří novou autorskou píseň,  ze které vznikne singl v profesionální hudební produkci, kterou si kapela zvolí. Singl je premiérově uveden na serveru Bandzone.cz.

4. VIDEOKLIP
Na hotový singl poté kapela vymyslí ve spolupráci s režisérem, kterého si kapela vybere, videoklip. Účastní se pak jeho natáčení. Klip má premiéru na Óčku, kam ho kapela přijde osobně uvést a je umístěn na YouTube kanál kapely.

5. KONCERT
Nejdůležitější pro každou kapelu je skvěle odehraný koncert. Kapely si proto na závěr celé akademie domluví klub (nebo jiné místo) a odehrají tam vypilovanou koncertní show, kterou si v průběhu akademie přichystaly.

 

G2BA_LOGO_4ROZPOČTY KAPEL

Kapely získají prostředky na svoji tvorbu od Komerční banky. Je jen na rozhodnutí muzikantů, kolik a do čeho se rozhodnou investovat.

V každém tématu čelí kapela tvůrčím výzvám, ve kterých jim pomáhají zkušení profíci. Podle toho, jak se bude které kapele dařit, pak mají šanci získat další peníze, kterými si přilepší svůj rozpočet do následujících úkolů.

Celkem se mezi obě kapely rozdělí čtvrt milionu korun.

Ve hře jsou ještě speciální BONUSY KB, které se pak kapele připíšou v závěru akademie před tím nejpodstatnějším – koncertem před plným kotlem fanoušků.

 

Čím se liší KB Band Academy od všemožných workshopů kapel?
Oproti různým seminářům, které obvykle tahají ze začínajících muzikantů peníze, kapely naopak v rámci KBBA finance získají. A záleží na každé kapele, jestli víc investuje do promo fotek, hudebního studia, nebo natáčení klipu… Letos se mezi dvě kapely rozdělí přes 250 000 Kč. Detailní hospodaření kapel bude možné sledovat tady.

Je KB Band Academy další talentová soutěž?
KBBA není klasická vyřazovací talentová soutěž, obě kapely projdou projektem od začátku až do konce. Přesto bude na konci projektu vybrána jedna kapela, která za svou cestu akademií získá další odměny:

  • mediální partnerství Óčka v hodnotě 100 000 Kč
  • mediální kampaň v hodnotě 30 000 Kč na Bandzone.cz
  • nákup hudebnin v Music City
  • showcase před unplugged koncertem, který navazuje na úspěšnou sérii akustických koncertů Óčka. 


Kompletní pravidla pro přihlášení kapel jsou ke stažení TADY.