PRAVIDLA & FAQ 2018-05-01T16:23:20+00:00

G2BA_LOGO_1

Jak se můžu do KB Band Academy přihlásit?

Pošlete autorské video, ve kterém představíte svůj hudební projekt. Doporučená délka videa je 30s. Autoři těch videí, které splní podmínky pro přijetí a organizátory soutěže nejvíce zaujmou, budou pozváni na casting, ze kterého nakonec vzejdou dvě vybrané kapely. Ty získají spolupráci na natáčení pořadu KB Band Academy na základě podepsaného kontraktu a prostředky na realizaci vlastní tvorby v rámci projektu.

Kam a jak lze přihlašovací videa zaslat?

Na email kbba@ocko.tv pošlete video či odkaz ke stažení souboru s videem či link na streamovací službu, kde je možno dané video přehrát. Přiložit též můžete odkaz na svou dosavadní hudební tvorbu (singly, videa).

 Je nějaké věkové omezení?

Účastníkem projektu mohou být fyzické osoby, které dnem 25. 5. 2018 dovršili věk 18 let. Průměrný věk členů kapely nesmí převyšovat 30 let (sečtěte věk jednotlivých členů kapely a vydělte počtem členů). Kompletní pravidla ke stažení zde.

 Kdy a kde se bude konat casting a v čem bude spočívat?

První kolo castingu se bude konat v pátek od rána 25. 5. v pražských Holešovicích. Z něj budou vybráni finalisté, které pozveme do 2. kola, které se koná následující den, tedy v sobotu 26. 5., kde se rozhodne o dvou kapelách, které získají účast v projektu.

 V případě, že by moje kapela vyhrála, kolik času zabere natáčení?

Jedná se celkem o 12 až 15 natáčecích dní, které jsou rozloženy do období květen – listopad 2018. Nahrávání singlu proběhne během července, natáčení videoklipu během srpna, koncerty kapel v říjnu. Termíny natáčení se domlouvají s účastníky vždy několik týdnů dopředu.

Čím se liší KB Band Academy od všemožných workshopů kapel?

Oproti různým seminářům, které obvykle tahají ze začínajících muzikantů peníze, kapely naopak v rámci KBBA finance získají. A záleží na každé kapele, jestli víc investuje do promo fotek, hudebního studia, nebo natáčení klipu… Celkem se mezi obě kapely rozdělí čtvrt milionu korun.

Je KB Band Academy další talentová soutěž?

KBBA není klasická vyřazovací talentová soutěž, obě kapely projdou projektem od začátku až do konce. Přesto bude na konci projektu vybrána jedna kapela, která za svou cestu akademií získá další odměny:

  • mediální partnerství Óčka v hodnotě 100 000 Kč
  • mediální kampaň v hodnotě 30 000 Kč na Bandzone.cz
  • vystoupení na hlavní Óčko stagei festivalu YouFest 3.11.
  • účast na showcase před hudebními publicisty, promotéry a dalšími osobnostmi hudebního showbyznysu

 

TÉMATA KB BANG2BA_LOGO_4D ACADEMY 2018

V každém tématu čelí kapela tvůrčím výzvám, ve kterých jim pomáhají zkušení profíci. Podle toho, jak se bude které kapele dařit, pak mají šanci získat další peníze, kterými vylepší svůj rozpočet do následujících úkolů.

1. IMAGE
Kapely budují svůj osobitý umělecký koncept. Doladí vizuální prezentaci včetně stylingu, vytvoří nebo upraví logo, případně i název, a celkové grafické pojetí kapelního plakátu. Pro něj a pro online také zrealizují nové promo fotografie. Připravují se i na zvýšený zájem médií, který je čeká.

2. FESŤÁK
Obě kapely pošleme se štábem na legendární festival Rock for People. Než se ale kapela stane fesťákovým headlinerem, musí zvládnout hraní na vedlejší stagei v odpoledních hodinách. Co všechno je potřeba zvládnout během zvukovky a jak co nejlépe zaujmout festivalové publikum?

3. SINGL
Kapely vytvoří NOVOU autorskou píseň, ze které vznikne singl v profesionální hudební produkci, kterou si kapela zvolí. Singl je premiérově uveden na rádiu Kiss a na serveru Bandzone.cz.

4. VIDEOKLIP
Na hotový singl poté kapela vymyslí ve spolupráci s režisérem, kterého si kapela vybere, videoklip. Účastní se pak jeho natáčení. Klip má premiéru na Óčku, kam ho kapela přijde osobně uvést a je umístěn na YouTube kanál kapely.

5. KONCERT
Nejdůležitější pro každou kapelu je skvěle odehraný koncert. Kapely si proto na závěr celé akademie domluví klub (nebo jiné místo) a odehrají tam vypilovanou koncertní show, kterou si v průběhu akademie přichystaly.