PRAVIDLA & FAQ 2018-08-16T17:14:48+00:00

G2BA_LOGO_1

 

Čím se liší KB Band Academy od všemožných workshopů kapel?

Oproti různým seminářům, které obvykle tahají ze začínajících muzikantů peníze, kapely naopak v rámci KBBA finance získají. A záleží na každé kapele, jestli víc investuje do promo fotek, hudebního studia, nebo natáčení klipu… Celkem se mezi obě kapely rozdělí čtvrt milionu korun.

Je KB Band Academy další talentová soutěž?

KBBA není klasická vyřazovací talentová soutěž, obě kapely projdou projektem od začátku až do konce. Přesto bude na konci projektu vybrána jedna kapela, která za svou cestu akademií získá další odměny:

  • mediální partnerství Óčka v hodnotě 100 000 Kč
  • mediální kampaň v hodnotě 30 000 Kč na Bandzone.cz
  • vystoupení na hlavní Óčko stagei festivalu YouFest 3.11.
  • účast na showcase před hudebními publicisty, promotéry a dalšími osobnostmi hudebního showbyznysu

 

TÉMATA KB BANG2BA_LOGO_4D ACADEMY 2018

V každém tématu čelí kapela tvůrčím výzvám, ve kterých jim pomáhají zkušení profíci. Podle toho, jak se bude které kapele dařit, pak mají šanci získat další peníze, kterými vylepší svůj rozpočet do následujících úkolů.

1. IMAGE
Kapely budují svůj osobitý umělecký koncept. Doladí vizuální prezentaci včetně stylingu, vytvoří nebo upraví logo, případně i název, a celkové grafické pojetí kapelního plakátu. Pro něj a pro online také zrealizují nové promo fotografie. Připravují se i na zvýšený zájem médií, který je čeká.

2. FESŤÁK
Obě kapely pošleme se štábem na legendární festival Rock for People. Než se ale kapela stane fesťákovým headlinerem, musí zvládnout hraní na vedlejší stagei v odpoledních hodinách. Co všechno je potřeba zvládnout během zvukovky a jak co nejlépe zaujmout festivalové publikum?

3. SINGL
Kapely vytvoří NOVOU autorskou píseň, ze které vznikne singl v profesionální hudební produkci, kterou si kapela zvolí. Singl je premiérově uveden na rádiu Kiss a na serveru Bandzone.cz.

4. VIDEOKLIP
Na hotový singl poté kapela vymyslí ve spolupráci s režisérem, kterého si kapela vybere, videoklip. Účastní se pak jeho natáčení. Klip má premiéru na Óčku, kam ho kapela přijde osobně uvést a je umístěn na YouTube kanál kapely.

5. KONCERT
Nejdůležitější pro každou kapelu je skvěle odehraný koncert. Kapely si proto na závěr celé akademie domluví klub (nebo jiné místo) a odehrají tam vypilovanou koncertní show, kterou si v průběhu akademie přichystaly.