KBBA 2017 2018-04-27T10:15:43+00:00
MECH
MECH
Jsme kapela z jižní Moravy, konkrétně z Mikulova, která se skládá z pěti členů. Snažíme se vytvářet osobitou hudbu a děláme to, co nás baví. Do kupy jsme se dali v lednu 2016 a od té doby v netradičním složení koncertujeme, skládáme a pracujeme na sobě. KB Band Academy nás může posunout dál a jsme vděční za tuto skvělou příležitost!

fb-32x32-ico-profily bz-32x32-ico-profily

Oscar Mike
Oscar Mike
Hudební nadšenec, zpěvák, songwriter, milovník žánrových kombinací, tanečník, showman a především pořádný srdcař. To vše je Oscar Mike. Mladý kluk, energický živel a umělecký typ, který si potrpí na dobrý vkus, anglické texty a chytlavé melodie. Repertoár opavského rodáka tvoří jak originální skladby, tak jeho vlastní interpretace populárních písní převážně z kategorie žánrů swing a pop. Hledáte něco svěžího? Oscar Mike tuctový rozhodně není.

fb-32x32-ico-profily bz-32x32-ico-profily

Michal Hrůza
Michal Hrůza

Zpětnou vazbu k singlům, které vznikly v rámci akademie, dá jejím účastníkům jeden z největších domácích hitmakerů. Zároveň i přidá svou zkušenost z odchodu z kapely Ready Kirken. A jak se dívá na singl v konkurenci celé desky? “Samotný singl je stejně důležitý jako celá deska. Je to její součást, ale zároveň i upozornění na to, že ta deska existuje.”

Paulie Garand
Paulie Garand

Kromě rapu a trendy značky Garand brand má Paulie mnoho zkušeností i jako režisér hudebních videoklipů, kterých má na svém kontě přes padesát. Které z nich bere jako zásadní? “Z mé produkce by to byla určitě La Familia, protože to má nejvíc zhlédnutí a má to pro mě největší message. A z těch, co jsem dělal pro někoho, tak super klip jsme natočili Tomáši Klusovi. Ale můj nejoblíbenější klip je pro kolegu IdeaFatte z labelu Tynikdy na track Díky nám.” Jak Paulie ocení videoklipy interpretů z akademie?

Milan Cais
Milan Cais

„Koncepční přemýšlení je pro kapelu moc důležité a výtvarná stránka je podle mě plnohodnotná složka uměleckého vyjádření. Jsou to spojené nádoby a komplexní zážitek pro fanouška,“ říká muzikant a vizuální umělec Milan Cais z kapely Tata Bojs, který se stal hodnotitelem v prvním úkolu kapel na téma image a dal cenný feedback k jejich novým promo fotkám, logu a celkovému zpracování kapelních plakátů.

Ondřej Hejma
Ondřej Hejma

Předělávky známých hitů v podání našich kapel zhodnotí česká bigbeatová legenda Ondřej Hejma. „Ke coverům mám vřelý vztah. Každý, kdo si vezme poprvé kytaru do ruky, začne hrát coververze,“ říká frontman kapely Žlutý pes a porotce první řady Superstar. A dodává: „Naučit se hudbu starých mistrů a to, co se naučíš, pak přetavit do toho, co děláš sám za sebe.“